Imieniny są szczególnym dniem. Świętujemy w tym dniu imię osoby którego imię wypada w danym dniu. W dniu imienin szczególne jest imię, dlatego ważne jest, aby podarunek nawiązywał do tego imienia.

Prezent na imieniny z czekolady

Dobrym pomysłem jest podarowanie krótkiej czekoladowej wiadomości z czekoladek zawierających imię. Taki prezent będzie nawiązywać do adresata, ale też sam w sobie będzie smacznym podarunkiem. Imieniny są zazwyczaj świętem przyćmionym przez urodziny, którego nie obchodzimy już tak hucznie, dlatego też, kiedy to my stajemy w roli ofiarowującego prezent, nie lubimy nadmiernie przesadzać. Jaki więc prezent jest odpowiedni na imieniny, kiedy z jednej strony nie powinien on być przesadny, ale z drugiej strony powinien też ukazywać nasze intencje i zaangażowanie? Oczywistą odpowiedzią na to pytanie jest czekolada. Niezależnie od tego, czy imieniny obchodzi ktoś nam szczególnie bliski, jak mąż czy żona, ktoś, od kogo dzielą nas duże odległości czy też ktoś, z kim pozostajemy w stosunkach formalnych, czekolada jest właśnie prezentem doskonałym.

Czekoladowe formy

Może ona przybierać tak rozmaite formy i występuje w tylu niezliczonych wariantach, także smakowych, że sprawdzi się ona doskonale w każdej z wyżej wymienionych sytuacji. Dla kogoś nam szczególnie bliskiego możemy przygotować czekoladowe fondue, czekolada w tej oryginalnej formie nie tylko jest pyszna, ale także wymaga włożenia odrobiny wysiłku w jej przyrządzenie, ukaże ona zatem doskonale nasze przywiązanie, zaangażowanie, ale także nasze ciepłe uczucia. Jeżeli jest to dalszy członek rodziny, który mieszka od nas daleko, możemy wysłać do takiej osoby czekoladowy telegram lub tabliczkę czekolady z dedykacją, które to warianty czekolady doskonale zastąpią kartkę z życzeniami, dając nam równocześnie możliwość stworzenia naszej własnej dedykacji, w ten sposób w jednym prezencie zamkniemy dwie funkcje, przekazania naszych intencji, ale także ofiarowania czegoś słodkiego. Dla osoby, z którą pozostajemy w bardziej formalnych stosunkach, doskonała będzie tabliczka luksusowej czekolady czy ręcznie wyrabiane praliny w eleganckim opakowaniu, które przekażą naszą pamięć o danej osobie, ale także wyrażą nasz szacunek. Jeżeli zaś chcemy ofiarować coś niezobowiązującego naszym przyjaciołom, doskonała będzie czekolada w formie figurki, na przykład czekoladowy kwiatek czy piłka futbolowa. Czekolada zatem, jak ukazują to powyższe przykłady, stanowi wspaniały prezent imieninowy. Nie tylko jest ona smaczna, posiada także walory zdrowotne, ale również można dobrać jej formę tak, że doskonale dostosuje się do konkretnej osoby i naszego z tą osobą związku. Czekolada sprosta także wyzwaniu dzielącej nas od naszych bliskich odległości, doskonale zastąpi kartkę z życzeniami, dając nam możliwość ofiarowania czegoś oryginalnego i niezapomnianego w prostej i eleganckiej formie, jeśli więc zastanawiamy się, co ofiarować z okazji imienin, powinniśmy sięgnąć właśnie po nią.