Czekoladki, będące dowodem kunsztu belgijskich czekoladników.

Belgijskie czekoladki? Mówimy im tak!

Słynne czekoladki pochodzące z Belgii można "jeść oczami". Nie tylko przepięknie wyglądają (każda czekoladka to małe dzieło sztuki), ale i niesamowicie smakują. W brukselskich cukierniach można podziwiać wystawy przygotowane z tych smakołyków.

Dlaczego są tak pyszne?

To zasługa niezwykłego kunsztu belgijskich cukierników i odpowiedniego wyboru ziaren kakaowca najwyższej jakości. Dlatego też są najsłynniejszymi czekoladkami na całym świecie.

Kochamy Czekoladki Belgijskie bo to prosty i elegancki prezent dla Twoich bliskich.

Na pewno wielu spośród nas niejednokrotnie zdarzyło się spędzić długie godziny, poszukując odpowiedniego prezentu dla bliskiej nam osoby, odwiedzając całe mnóstwo sklepów z przeróżnymi produktami i, koniec końców, niestety nie znajdując tego właściwego. Znalezienie odpowiedniego prezentu dla naszych bliskich może okazać się przedsięwzięciem tak problematycznym, jak i czasochłonnym, niezależnie od tego, jak dobrze znamy osobę, którą mamy zamiar obdarować. Istnieje jednak proste i eleganckie rozwiązanie – znane na całym świecie czekoladki belgijskie, czyli pyszne praliny wypełnione aromatycznym, kremowym nadzieniem w każdym smaku, o jakim nasze podniebienie może zamarzyć.

  • Szeroki wybór smaków
  • Doskonałe na wiele okazji
  • Najlepszy prezent na Boże Narodzenie

Czekoladki belgijskie sprawdzą się doskonale jako prezent na każdą okazję, czy to Walentynki, Dzień Matki, Boże Narodzenie czy też urodziny. Istnieje tak bogata gama rodzajów czekolady i smaków nadzienia, że nie powinno sprawić nam najmniejszego problemu wybranie takiego, który z pewnością trafi w gust bliskiej nam osoby. Ponadto praliny stanowią również doskonały prezent na bardziej formalne okazje, jak na przykład urodziny przełożonego czy Dzień Nauczyciela, na które to okazje znalezienie odpowiedniego upominku może przysporzyć nam jeszcze więcej problemów niż obdarowywanie bliskich.

Unikatowy kształt, smak i opakowanie ! Dzięki różnorodności czekoladek belgijskich, całej gamie ich kształtów, smaków i opakowań, w jakich można je dzisiaj nabyć, stanowią one doskonały podarunek na każdą okazję, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, mężczyzn i kobiet, osób nam bliskich, jak i tych, z którymi łączą nas bardziej formalne więzi.

Oryginalność tkwi w ręcznie wyrabianych czekoladkach, specjalnie pakowanych w wysokiej jakości drewniane pudełeczka. Czekoladki belgijskie, na przykład te ręcznie wyrabiane i zapakowane w elegancką, drewnianą skrzyneczkę, mogą stanowić ekskluzywny prezent same w sobie, ale także doskonale sprawdzą się jako słodki dodatek do innych upominków. Ucieszą one nie tylko nasze podniebienie, ale również dodadzą nam energii oraz poprawią nasz nastrój, gdyż czekolada, otrzymywana z ziaren kakaowca, podnosi produkcję hormonów odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności i pozytywny nastrój – serotoniny i endorfin, a także jest bogata w alkaloidy, substancje dodające właśnie energii.

Od ponad 100 lat uwielbiane przez ludzi na całym świecie Czekoladki belgijskie po raz pierwszy zostały wytworzone w 1912 roku w stolicy Belgii – Brukseli, w krótkim czasie zyskując sławę najlepszych czekoladek na świecie, tym samym już od ponad 100 lat nieustannie cieszą nasze podniebienia, a także stanowią niezawodny pomysł na prezent, bo czy znajdzie się ktoś, kto mógłby oprzeć się doskonałej, rozpływającej się w ustach, przepysznej czekoladce belgijskiej?